Nejčastěji kladené otázky

 

Otázka: Jak dlouho kartáček Orabrush vydrží?

Odpověď: Kartáček Orabrush není navržen jako obyčejný kartáček, má zvláštní štětinky, které jsou uchyceny na čistící hlavě. A proto kartáček Orabrush nepotřebuje vyměňovat tak často. Doporučená měnící doba je každé 3-4 měsíce nebo po vážnější infekci.

Otázka: Co je špatně na používání mého obyčejného kartáčku na čištění jazyku?

Odpověď: Obyčejný kartáček je vyroben k čištění zubů. Štětiny jsou zasazené do základu hlavy kartáčku a konce štětin jsou ploché nebo lehce zaoblené. Tyto typy štětin odstraňují páchnoucí materiál ze zubů. Váš jazyk je velice měkký a jemný a povrch je nerovný. Obyčejný kartáček odstraní nejvýše ležící bakterie, ale nezasáhne hlouběji a neodstraní bakterie tvořící se ve vroubcích jazyku. Používání většího tlaku na kartáček může poškodit jemnou plochu vašeho jazyku.  Štětiny kartáčku Orabrush jsou zvláštní, ohebné, účelově umístěné a tenké. Tyto speciální štětiny se dostanou hlouběji do vroubkování jazyku a uvolňují a odstraňují bakterie, které se zde tvoří.

Otázka: V jakém věku bych měl/a začít čistit jazyky mých dětí?

Odpověď: Čím dříve, tím lépe. Děti již jen několik měsíců staré (bez zubů) mohou mít páchnoucí dech. Kojenecké mléko i kojenecká výživa jsou vynikající zdroje potravin pro bakterie. Bakterie se shromažďují a rostou na jejich jazycích. Tyto bakterie produkují „tenké“ destičky, které poté migrují k zubům, kde se usadí mezi zuby a ztvrdnou. Dobrá orální hygiena diktuje, že jazyk by se měl čistit pravidelně.

Otázka: Když si čistím jazyk, potřebuju si čistit zuby?

Odpověď: Ano, při správné ústní hygieně je obojí nezbytné.

Otázka: Mohu používat zubní pastu k čištění mého jazyku?

Odpověď: Zubní pasta, jako obyčejný zubní kartáček jsou navrhnuty k čištění zubů, ne jazyku. Firma Orabrush navrhla speciální pastu Orabrush k čištění jazyku spolu s kartáčkem Orabrush. Pasta Orabrush s Orazymem je vybavena 7 plně přírodními enzymy, které vytvářejí „dobré“ bakterie, které chrání do budoucna před útoky páchnoucího dechu – bez ničení vaší přírodní ochrany proti bakteriím způsobujících zápach z úst. Čím více používáte Pastu Orabrush, tím silnější je vaše přírodní ochrana.

Otázka: Jak vyčistím kartáček Orabrush?

Odpověď: Jelikož štětinky kartáčku Orabrush jsou zvláštní, ohebné a umístěné, materiál odstraněný z jazyku nezůstává na hlavě kartáčku Orabrush. Pouhé držení kartáčku Orabrush pod proudem vody by mělo hlavu plně vyčistit. Kartáček Orabrush poté uchovávejte tak, aby hlava mohla samovolně vyschnout. Pokud chcete hlavu desinfikovat, můžete ji ponořit do ústní vody obsahující desinfekci nebo alkohol.

Otázka: Jak můžu zabránit dávicímu reflexu?

Odpověď: Pokud při čištění co nejvíce „vypláznete“ jazyk, dávicí reflex bude o mnoho menší. Široká hlava a krátké štětinky na kartáčku Orabrush vám povolí vyčistit zadní část Vašeho jazyku stejně jako obyčejný kartáček. Obyčejné kartáčky mohou způsobovat dávicí reflex častěji, protože jsou vyšší a mohou se dotýkat patra úst.

Otázka: Co se stalo, když se můj jazyk stane červený nebo citlivý?

Odpověď: Pamatujte, že kartáček Orabrush se má používat lehce na jemnou plochu Vašeho jazyku. Pokud citlivost přetrvává přerušte používání kartáčku Orabrush, než se citlivost zmizí. Kartáček Orabrush byl navržen tak, aby odstraňoval bakterie velmi jemnými tahy.